City arrin fitore komode ndaj Dinamo Zagrebit

(Foto; Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Manchester City e ka regjistruar fitoren e dytë në ndeshjen e dytë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Në Etihad Stadium, skuadra angleze ka triumfuar me rezultat komod (2-0) ndaj Dinamo Zagrebit.

Vendasit bënë paraqitje më të mirë në gjysmën e parë, mirëpo nuk ia dolën të shënonin dhe shkuan në pushim me shifra të pandryshuara.

Inkuadrimi i Raheem Sterling në lojë në pjesën e dytë, rezultoi i suksesshëm, pasi anësori anglez realizoi pas një asistimi nga Riyad Mahrez (66′).

(Foto: Alex Pantling/Getty Images/Guliver)

I njëjti futbollist dërgoi një asistim të mençur drejt Phil Foden (90’+5), i cili e shënoi golin e dytë për ekipin nikoqir.

Pas dy xhirove të para, Manchester City numëron gjashtë pikë nga dy fitore të regjistruara dhe mban vendin e parë në Grupin C.

Dinamo Zagrebi, ku nga minuta e parë luajti Arijan Ademi, ndodhet në vend të dytë me tri pikë, aq sa ka edhe Shakhtar Donetsku. /Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Man City në telashe të mëdha – Liga Premier jep paralajmërimin lidhur me shkeljen e 115 rregullave

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi