Alban Hoxha po përballet me drejtësinë.

Gjykata e Tiranës vendosi sot masën e sigurisë “detyrim me paraqitje” për Kapitenin e Partizanit, Alban Hoxha.

Ai u ndalua më 25 nentor pasi si drejtoi mjetin nën konsumin e alkoolit. Në komunikatën zyrtare të policisë së shtetit evidentohej se portieri 31 vjeç ishte arrestua në flagrancë duke drejtuar mjeti nën efektin e alkoolit.

Çiljeta Xhilaga dhe Alban Hoxha (Foto: Arkiv)

Ndalimi ishte bërë në rrugën e “George W Bush”. Në testin e alkoolit Hoxha kishte rezultuar në masën 0.52 miligramë për litër, ndërsa norma e lejuar është 0.30 miligramë për litër.

Seanca e sotme u mbajt me dyer të mbyllura dhe futbollisti ka zgjedhur të mos flasë përpara trupit gjykues. Ndërkaq zyrtarë të klubit Partizani kanë qenë të pranishëm jashtë ambienteve të gjykatës.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Në shoqërinë e tyre është parë dhe Çiljeta Xhilaga e cila prej disa kohësh është në një lidhje me kapitetin e Partizanit.

Mbetet për tu parë nëse kjo do të ndikojë në performancën e Hoxhës në fushën e blertë. /OraNews/