LAJMI I FUNDIT:

Çiftet që nuk postojnë në rrjete sociale janë më të lumtur

Çiftet që nuk postojnë në rrjete sociale janë më të lumtur

Ditëve të sotme çiftet vazhdimisht e bëjnë publike në rrjete sociale jetën e tyre romantike, e shpeshherë këtë e bëjnë disa herë brenda dite.

Reklama

Sidoqoftë, një studim i ri tregon se ata të cilët nuk shpërndajnë foto apo statusa në rrjete sociale për lidhjen e tyre, janë më të lumtur, transmeton Telegrafi.

Studimi e thekson se është krejtësisht normale dhe e shëndetshme të jeni krenar për personin që e dashuroni, por thotë se ekziston një lidhje mes asaj se sa vërtetë jeni lumtur dhe sa shpesh postoni diçka vetëm për t’u paraqitur e lumtur.

Në përgjithësi, njerëzit të cilët nuk i përdorin rrjetet sociale janë më fatlum sepse përdorimi i tepërt i rrjeteve sociale është i ndërlidhur me depresion, pasi që i nxitë njerëzit t’i krahasojnë jetët e tyre me të tjerëve.

Kur jeni të lumtur dhe në dashuri, ju nuk keni shumë kohë të postoni statuse apo të ngarkoni selfie.

Veç kësaj, është e gabuar që të ndiheni më mirë vetëm për faktin jeta juaj duket e përsosur në rrjete sociale.

Pra, hulumtimet tregojnë se ata që janë të kënaqur me lidhjet e tyre nuk kanë nevojë të kërkojnë ndjenja të përmbushjes në internet, sepse janë të lumtur si çift dhe nuk kanë nevojë t’ia dëshmojnë askujt këtë. /Telegrafi/