Aktori i famshëm australian, Chris Hemsworth, ka vendosur të jap një donacion për të ndihmuar në luftën kundër zjarreve në vendin e tij.

Përmes një postimi të ndarë me ndjekësit në llogarinë e tij personale, Instagram, ai tregon se po dhuron një milion dollarë për shërbimet rurale të zjarrfikësve.

Hemsworth, 36-vjeç, në video po ashtu u kërkon fansave të bëjnë atë që munden për të ndihmuar.

View this post on Instagram

My little bloke is fearless #truelegend

A post shared by Chris Hemsworth (@chrishemsworth) on Dec 22, 2019 at 9:16pm PST

“Përshëndetje të gjithëve. Sikurse ju, edhe unë dua të mbështes luftën kundër zjarreve këtu në Australi”, tha ai në përshkrim. “Familja ime dhe unë po kontribuojmë një milion dollarë. Shpresojmë që edhe ju të mund të futni edhe disa. Çdo qindarkë llogaritet, kështu që çdo gjë që mund të mblidheni vlerësohet shumë”.

“Në biografinë time unë kam shtuar një lidhje për të mbështetur zjarrfikësit, organizatat dhe bamirësit gjatë kësaj kohe shkatërrimtare dhe sfiduese”, vazhdoi ylli i “Thor”.

Ai përfundoi: “Përtej mirënjohjes për të gjithë në mbarë botën për dëshirat dhe dhurimet e tyre. Me të vërtetë ka një ndryshim”.

View this post on Instagram

Hi everyone. Like you, I want to support the fight against the bushfires here in Australia. My family and I are contributing a million dollars. Hopefully you guys can chip in too. Every penny counts so whatever you can muster up is greatly appreciated. In my bio I’ve added links to support the fire fighters, organisations and charities who are working flat out to provide support and relief during this devastating and challenging time. Beyond appreciative to everyone around the world for their well wishes and donations. It really does make a difference, so dig deep! Love ya.

A post shared by Chris Hemsworth (@chrishemsworth) on Jan 6, 2020 at 6:34pm PST

Hemsworth është në mesin e një mori yjesh që kanë ofruar mbështetje për të luftuar zjarret në Australi.

Pink dhuroi 500,000 dollarë dhe Kim Kardashian implikoi në Twitter se ajo gjithashtu bëri një dhurim.

Nicole Kidman dhe Keith Urban, të dy australianë njoftuan se kanë dhuruar 500,000 dollarë dhe Russell Crowe ka ndihmuar për të mbledhur 400,000 dollarë. /Telegrafi/