Chris Evans – i cili sapo u emërua ‘mashkulli më i pashëm në botë’ në fillim të kësaj jave – duket se ka një partnere të re në jetën e tij.

Reklama

Të enjten (10 nëntor), People raportoi se ylli 41-vjeçar është në lidhje me bukuroshen 25-vjeçare, Alba Baptista nga Portugalia për më shumë se një vit dhe lidhja është ‘serioze’.

“Ata janë të dashuruar dhe Chris nuk ka qenë kurrë më i lumtur. Familja dhe miqtë e tij të gjithë e adhurojnë atë”, tha një burim.

Foto: SplashNews.com

Megjithëse Chris ende nuk e ka konfirmuar romancën e tij me aktoren e re, dyshja u panë të kapur për dore vetëm disa orë pasi u publikua lajmi se ata janë në lidhje.

Reklama
Reklama

Në fotot e marra nga Page Six, ylli i Marvel, dhe aktorja portugeze u përpoqën të qëndronin nën radar ndërsa po bënin një shëtitje nëpër Central Park në New York.

Çifti u mbajte duart me njëri-tjetrin ndërsa kalonin nëpër rrugët e mbushura me njerëz, ndërsa mbanin syze dielli dhe maska ​​​​për fytyrën.

Foto: SplashNews.com

Të dy aktorët u dukën të thjeshtë, Evans me pantallona sportive gri, një këmishë të zezë dhe një kapele, ndërsa Baptista zgjodhi dollakë të kuq të ndezur dhe një xhemper ngjyrë bezhë.

Ylli i “Captain America” ​​dhe partnerja e tij e re u duk se vunë re paparacët në një moment, sepse ata ulën shpejt kokën dhe e lëshuan duart e njëri-tjetrit duke dalë nga parku.

Reklama
Reklama

Foto: SplashNews.com

Pavarësisht ndrojtjes së tyre rreth kamerave, një burim i tha People: “Ata janë të dashuruar dhe Chris nuk ka qenë kurrë më i lumtur. Familja dhe miqtë e tij të gjithë e adhurojnë atë”.

Sidoqoftë, Evans e ka pasur të vështirë t’i mbajë ndjenjat e tij larg rrjeteve sociale, sepse la një koment në postimin e aktores në Instagram.

Ndërsa Evans mund të jetë “mashkulli më i pashëm në botë”, Baptista ka një listë po aq mbresëlënëse të arritjeve.

Foto: SplashNews.com

Ylli i “Harris Goes to Paris” flet pesë gjuhë dhe ka bërë “një sasi të madhe punësh humanitare” në një jetimore në Kamboxhia.

Reklama

Në moshën 16-vjeçare, ajo punoi në një film të shkurtër në Miami, duke i dhënë asaj çmimin për aktoren më të mirë në festivalin “Iberico de Cine”.

Reklama

Më pas ajo luajti në disa filma në Portugali duke përfshirë: Caminhos Magnetykos nga Edgar Pera dhe Equinocio nga Ivo Ferreira.

Foto: Getty Images

Në vitin 2019 ajo u shfaq në filmin Patrick, debutimi regjisorial i Gonçalo Waddington, dhe i cili ishte në garë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në San Sebastian.

Ndërkohë, Chris ka qenë duke filmuar filmin aksion-komedi Amazon Prime me Dwayne Johnson.

Filmi i shumëpritur do të xhirohet këtë vjeshtë në Atlanta, Georgia me datën e publikimit në vitin 2023. Në projekt janë edhe aktoret Kiernan Shipka dhe Lucy Liu.

Reklama

Teksa sa i përket jetës private, në të kaluarën ai është takuar me aktoret Jenny Slate, Minka Kelly dhe Jessica Biel. Dhe këtë vit ai u përfol se ishte i afërt me Selena Gomez. /Telegrafi/

Reklama