Ikona e muzikës pop, Cher, së fundmi është hapur për të treguar një ngjarje që i ka ndodhur vite më parë.

Gjatë vitit 1982, ajo ka qenë duke dhënë një performancë në New York City, ku një incident tentoi të zhvillohej.

74-vjeçarja për një interviste ka zbuluar se në po të njëjtën paraqitje, një person ka tentuar ta vriste atë.

Rrëfimi erdhi si pasojë e pyetjes se përse ajo nuk preferon të dalë në publik, apo të shfaqet në vende me shumë njerëz.

“Një person tentoi të më vriste. Isha duke dalë nga dera e lokalit ku mbajta koncertin, mendova fillimisht që ai person donte të përshëndetej, kurse përmes armës që kishte ma drejtoi në shpinë”, u shpreh ajo.

Reklama

Cher vazhdoi rrëfimin e saj: “Ai vazhdoi të më shtynte. Më tha që nëse bërtas do të vriste. Dy fansa panë se diçka nuk po shkonte mirë dhe filluan të bërtisnin para meje dhe i panjohuri u largua”.

Reklama

Artistja e njohur në vitin 1982 bëri paraqitjen e saj të parë si aktore përmes filmit “Come Back To the Five and Dime”. /Telegrafi/