LAJMI I FUNDIT:

Chelsea pritet të shes para se t’i bëjë dy transferime tjera të mëdha

Chelsea pritet të shes para se t’i bëjë dy transferime tjera të mëdha

Chelsea ka bërë njërin nga transferimet më të shtrenjta këtë afat kalimtar veror në Ligën Premier, duke rikthyer Romelu Lukakun në Londër.

Kampioni në fuqi i Evropës synon të bëjë të tjera transferime, por fillimisht ata duhet të shesin disa nga lojtarët.

Davide Zappacosta, Malang Sarr dhe Tiemoue Bakayoko janë tre lojtarët që do të largohen gjatë ditëve në vijim nga londinezët.

Përveç tre emrave të lartë përmendur nga klubi pritet të largohet edhe mbrojtësi Kurt Zouma i cili nuk shihet si titullar.

Nga largimi i këtyre lojtarëve, Chelsea do të bëjë vend edhe për dy afrime të reja, të cilët pritet të vijnë nga La Liga.

Mbrojtësi francez Jules Kounde është prioriteti kryesor i Thomas Tuchel për ta forcuar mbrojtjen.

Për të arritur deri te francezi, Chelsea duhet të shpenzojë mbi 60 milionë euro.

Ndërkohë emri tjetër në listën e londinezëve është ai i spanjollit Saul Niguez.

Edhe mesfushori i Atletico Madrid është dëshirë e Tuchel dhe mund të largohet nga kampionët e Spanjës për një shumë mbi 50 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Bundesliga
Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Ndërkombëtare
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori