LAJMI I FUNDIT:

Chelsea mposhtet nga Middlesbrough në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup

Chelsea mposhtet nga Middlesbrough në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup

Chelsea ka pësuar humbje 1-0 në udhëtim te Middlesbrough në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup.

Blutë e dominuan pjesën e parë, ndërsa Cole Palmer ishte fytyra tragjike.

Talenti anglez nuk ia doli të shënonte tri herë kur ishte përballë me portierin, ndërsa vendasit i ndëshkuan ata.


Ishte minuta e 37-të kur Hayden Hackney u asistua prej Isaiah Jones për rezultatin 1-0.

Edhe pjesa e dytë u dominua nga Chelsea, por gola nuk pati.

Armando Broja u inkuadrua në minutën e 63-të në vend të Enzo Fernandez, mirëpo pa arritur të lë gjurmë.

Në ndeshjen e dytë, Chelsea do të synojë që të përmbysë rezultatin dhe të kalojë në finale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
De La Fuente zbulon dy kandidatët e tij për Topin e Artë

De La Fuente zbulon dy kandidatët e tij për Topin e Artë

Ndërkombëtare
Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori