Chelsea nuk ka arritur të mbajë epërsinë ndaj Southamptonit dhe në fund ka barazuar 3-3 në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Ligën Premier.

Blutë e Londrës nuk kanë arritur t’i kthehen fitoreve në kampionat, pasi kanë barazuar me Southamptonin në Stamford Bridge.

Golat në këtë takim u shënuan nga Timo Werner (15’, 28’) dhe Kai Havertz (59’) për Blutë, ndërsa për Southamptonin shënuan Danny Ings (43’), Che Adams (57’) dhe Jannik Vestergaard (90+).

Chelsea bie në fund, barazon me Southamptonin në trilerin e gjashtë golave Chelsea bie në fund, barazon me Southamptonin në trilerin e gjashtë golave

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte sulmuesi gjerman, Werner, i cili pas dy golave të shënuara u notua me 9.0.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin Kepa Arrizabalaga që u vlerësua me 5.7.

Chelsea:

Southampton:

/Telegrafi/