Chelsea ka arritur të fitojë me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Newcastle United në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Ligës Premier.

Skuadra e Maurizio Sarrit ka marrë një fitore të vlefshme ndaj Newcastle para ndeshjes derbi ndaj rivalëve lokal, Arsenalit.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Pedro Rodriguez (9′) dhe Willian (57′) për Blutë, ndërsa për Laraskat shënoi Ciaran Clark (40′).

Chelsea fiton ngushtë ndaj Newcastle, gati për derbin ndaj Arsenalit Chelsea fiton ngushtë ndaj Newcastle, gati për derbin ndaj Arsenalit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi Pedro, i cili pas golit dhe paraqitjes së mirë u vlerësua me notë 8.3.

Në anën tjetër, nota më  e ulët shkoi për portierin Kepa Arrizabalaga që u vlerësua me notë 6.1.

Chelsea:

Newcastle:

/Telegrafi/