LAJMI I FUNDIT:

Çfarë po ndodh me mbrojtësin më të shtrenjtë në histori – Gvardiol nuk ka luajtur në tre ndeshje radhazi

Çfarë po ndodh me mbrojtësin më të shtrenjtë në histori – Gvardiol nuk ka luajtur në tre ndeshje radhazi

Manchester City dhe Bournemouth do të luajnë ndeshjen e xhiros së 26-të të Ligës Premier nga ora 18:30, ndërsa trajneri, Pep Guardiola, nuk do të jetë në gjendje të llogarisë në Josko Gvardiol për ndeshjen e katërt radhazi.

Mbrojtësi kroat humbi tri ndeshje për shkak të lëndimit të ligamentit të kyçit të këmbës, ku nuk luajti kundër Copenhagës (3-1) në Ligën e Kampionëve, Chelseat (1-1) dhe Brentford (1-0) në kampionatin anglez.


Për Gvardiol, ndeshja e fundit ishte më 10 shkurt kundër Evertonit (2-0).

Manchester Evening News raportoi se rikuperimi i kroatit po përparon mirë dhe ai duhet të jetë gati për derbin e Manchester United më 3 mars.

Trajneri Guardiola zbuloi javën e kaluar se mbrojtësi i tij mund të mungojë dy deri në tre javë.

Mungesa e Gvardiol dhe Kovacic, Guardiola tregon se kur do të rikthehet dyshja kroate
Lexo po ashtu Mungesa e Gvardiol dhe Kovacic, Guardiola tregon se kur do të rikthehet dyshja kroate

Gvardiol deri më tani ka bërë 27 paraqitje në sezonin e tij të parë në Manchester City, kryesisht si anësor i majtë, edhe pse ai zakonisht është qendërmbrojtës.

Ai erdhi në klub në verën e vitit 2023 nga RB Leipzig në një transferim prej 90 milionë eurosh, duke e bërë atë mbrojtësin më të shtrenjtë në historinë e futbollit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Liga e Kampionëve
Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk "të pistë"

Liga e Kampionëve
Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Liga e Kampionëve
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori