LAJMI I FUNDIT:

Çfarë po ndodh me Arda Turan – nuk ka qetësi as pas pensionimit

Çfarë po ndodh me Arda Turan – nuk ka qetësi as pas pensionimit

Ish-ylli i Atletico Madridit dhe Barcelonës, Arda Turan, thuhet se është bërë lojtari i fundit që ka rënë në kundërshtim me taksat spanjolle.

Reklama

36 vjeçari akuzohet se nuk ka paguar shuma të konsiderueshme që arrijnë në 900,000 euro tek autoritetet tatimore spanjolle gjatë viteve 2015 dhe 2016.

Raportohet nga Vozpopuli se ish-reprezentuesi turk nuk i ka zbuluar saktë të ardhurat e tij, me taksën e munguar që lidhet si me të ardhurat ashtu edhe me të drejtat e imazhit.

Telefoni cingëron në gjysmë të natës: “Më ndihmo” – si mund ta shpëtonte karrierën Arda Turani duke i telefonuar Mino Raiolas
Lexo po ashtu Telefoni cingëron në gjysmë të natës: “Më ndihmo” – si mund ta shpëtonte karrierën Arda Turani duke i telefonuar Mino Raiolas

Thuhet se çështja u hap në vitin 2021 nga Prokurori i Krimeve Ekonomike, ku Turan dyshohet se nuk kishte paguar 550,000 euro në 2015 dhe më pas 350 mijë të tjera vitin e ardhshëm.

Dyshohet se prokuroria thotë se turku, ‘larg nga përmbushja e detyrimit’, nuk ka dhënë një pasqyrë për tatimin mbi të ardhurat.

Mirëpo, shtohet më tej se Turan tashmë është pajtuar me shumat që dyshohet se i kishte borxh, që do të thotë se mund të arrihet një kompromis. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori