LAJMI I FUNDIT:

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City
Reklama

Girona ka qenë vërtet mbresëlënëse në La Liga këtë sezon, ku po kryeson kampionatin me 19 pikë nga 7 ndeshje këtë sezon, ku as Manchester City nuk është aq dominues në Ligës Premier sa klubi spanjoll.

Çuditërisht, Pep Guardiola ka njëfarë ndikimi indirekt në këtë superskuadër.


Vëllai i tij, Pere, është pronar i skuadrës së La Ligës së bashku me City Football Group – një kompani e famshme që administron klube si Manchester City, New York City , Palermo dhe disa të tjerë.

Ka lojtarë që janë ose kanë qenë pjesë e Man City në Girona – për shembull, mbrojtësi i tyre i talentuar i krahut Yan Couto që është i huazuar nga Citizens.

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj
Lexo po ashtu Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Taty Castellanos (në Lazio tani), i cili shënoi katër gola në një ndeshje të vetme kundër Real Madrid sezonin e kaluar, ishte gjithashtu pjesë e këtij sistemi.

Girona ka edhe dy lojtarë të huazuar nga Barcelona gjithashtu– Eric Garcian dhe Pablo Torren. I pari shënoi golin e fitores ndaj Villarrealit herën e fundit. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Mergim Vojvoda pëson aksident komunikacioni, shpëton mrekullisht

Mergim Vojvoda pëson aksident komunikacioni, shpëton mrekullisht

Serie A
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Live: Ballkani duhet të fitojë me patjetër ndaj Viktoria Plzenit

Live: Ballkani duhet të fitojë me patjetër ndaj Viktoria Plzenit

Ligat tjera
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori