Ishte gushti i 2003 kur Manchester Unitedi ishin duke fituar 1-0 ndaj Bolton Wanderers dhe Cristiano Ronaldo u fut në lojë në minutën e 61-të.

Reklama

Rezultati përfundimtar ishte 4-0, por rezultati i kësaj ndeshje gjithmonë ishte në ndeshjen e dytë.

Të gjithë e dimë se çfarë paraqitje fantastike ka bërë Ronaldo me Unitedin që nga debutimi dhe me këtë rast jemi ndalur te formacioni dhe lojtarët në ndeshjen e parë të tij me klubin anglez.

Më poshtë keni lojtarët, moshën aktuale dhe detaje tjera:

Portier: Tim Howard

Mosha: 38

Paraqitjet për Man Utd: 77

Aktualisht: Colorado Rapids

Mbrojtës i djathtë: Phil Neville

Reklama

Mosha: 41

Paraqitjet për Man Utd: 386

Aktualisht: Bashkëpronar te Salford City dhe ekspert futbolli

Qendërmbrojtës: Rio Ferdinand

Reklama

Mosha: 39

Paraqitjet për Man Utd: 455

Aktualisht: Ekspert futbolli

Qendërmbrojtës: Mikael Silvestre

Mosha: 40

Paraqitjet për Man Utd: 361

Aktualisht: I pensionuar

Mbrojtës i majtë: Quinton Fortune

Mosha: 40

Paraqitjet për Man Utd: 126

Aktualisht: I pensionuar

Mesfushor i djathtë: Ole Gunnar Solskjaer

Mosha: 44

Paraqitjet për Man Utd: 366

Aktualisht: I pensionuar

Mesfushor qendror: Roy Keane

Mosha: 46

Paraqitjet për Man Utd: 480

Aktualisht: Asistent te Përfaqësuesja e Republikës së Irlandës

Mesfushor qendror: Nicky Butt

Mosha: 43

Paraqitjet për Man Utd: 387

Reklama

Aktualisht: Bashkëpronar te Salford City dhe trajner i të rinjve të Man Utd

Mesfushor i majtë: Ryan Giggs

Mosha: 44

Paraqitjet për Man Utd: 963

Aktualisht: Trajner i Uellsit

Mesfushor sulmues: Paul Scholes

Mosha: 43

Paraqitjet për Man Utd: 718

Reklama

Aktualisht: Bashkëpronar te Salford City dhe ekspert i futbollit

Sulmues: Ruud van Nistelrooy

Mosha: 41

Paraqitjet për Man Utd: 219

Aktualisht: Trajner PSV U21

Zëvendësimet:

Eric Djemba-Djemba

Mosha: 36

Paraqitjet për Man Utd: 39

Aktualisht: FC Vallorbe-Ballaigues

Cristiano Ronaldo

Mosha: 33

Paraqitjet për Man Utd: 292

Aktualisht: Real Madrid

Diego Forlan

Mosha: 38

Paraqitjet për Man Utd: 98

Aktualisht: Kitchee [Hong Kong Premier League].

Reklama

Formacioni startues i Man Utd nga kjo ndeshje:

/Telegrafi/