Çfarë ka ndodhur më pas? Çdo lojtar i Man Unitedit në debutimin e Ronaldos

Ishte gushti i 2003 kur Manchester Unitedi ishin duke fituar 1-0 ndaj Bolton Wanderers dhe Cristiano Ronaldo u fut në lojë në minutën e 61-të.

Rezultati përfundimtar ishte 4-0, por rezultati i kësaj ndeshje gjithmonë ishte në ndeshjen e dytë.

Të gjithë e dimë se çfarë paraqitje fantastike ka bërë Ronaldo me Unitedin që nga debutimi dhe me këtë rast jemi ndalur te formacioni dhe lojtarët në ndeshjen e parë të tij me klubin anglez.

Paraqitjet për Man Utd: 98

Aktualisht: Kitchee [Hong Kong Premier League].

Formacioni startues i Man Utd nga kjo ndeshje:

/Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës