LAJMI I FUNDIT:

Ceremonia e varrimit e Princit Filip mblodhi 13 milionë shikues në Mbretërinë e Bashkuar – 200 mijë më shumë se intervista e Princit Harry dhe Meghan për Oprah Winfrey

Ceremonia e varrimit e Princit Filip mblodhi 13 milionë shikues në Mbretërinë e Bashkuar – 200 mijë më shumë se intervista e Princit Harry dhe Meghan për Oprah Winfrey

Pothuajse 13 milionë njerëz u bashkuan për të parë varrimin e Princit Filip në BBC dhe ITV – më shumë se për intervistën e Harryt dhe Meghan me Oprah Winfrey.

Mbulimi i drejtpërdrejtë i BBC – përballë Huw Edwards – kishte 11.4 milionë shikues në kulmin e tij, me një mesatare prej 6.6 milionë.

Shifra e shikuesve ishte gati dhjetë herë më shumë se në ITV, me kulmin e saj në 1.2 milion.

Foto: DailyMail

Intervista e Harry dhe Meghan për Oprah Winfrey – në të cilën ata akuzuan Familjen Mbretërore për racizëm – mblodhi 12.4 milionë në Mbretërinë e Bashkuar.

Mbulimi i ITV-së për varrimin e djeshëm u bashkë-prit nga Tom Bradby dhe Julie Etchingham. Princi William kohëve të fundit i dha fund miqësisë së tij të gjatë me Bradby për shkak të mbështetjes së këtij të fundit ndaj Princit Harry.

Reklama

Shifrat mesatare të ITV ishin shumë më të ulëta se në BBC, me vetëm 851,300.

Ceremonia e varrimit të Princit Filip (Foto: Stephen Lock)

Princi Harry dhe William ndërkohë u bashkuan ditën e djeshme për herë të parë pas më shumë se një viti, që pas largimit të Dukës nga jeta mbretërore.

Dukesha e Sussex nuk ishte e pranishme në varrim pasi iu këshillua nga mjeku që të mos udhëtonte nga shtatzënia.

Princi Harry dhe Meghan Markle (Foto: CBS)

Sidoqoftë, Meghan e përcolli ceremoninë nga shtëpia e saj në Kaliforni duke shtuar këtu se ka lënë një shënim në kurorën që e dhuroi së bashku me partnerin e saj, Princin Harry.

Ata tani do të bëhen prindër të një vajze. /Telegrafi/

Ceremonia e varrimit të Princit Filip (Foto: PA)

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Magazina
Efi Dhedhes: Në këtë periudhë të gjithë po mundohen të përfitojnë nga Luizi

Efi Dhedhes: Në këtë periudhë të gjithë po mundohen të përfitojnë nga Luizi

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Egzona Shigjeqi
Stormy Daniels e gatshme të përballet në gjyq me Donald Trumpin: Nuk kam frikë

Stormy Daniels e gatshme të përballet në gjyq me Donald Trumpin: Nuk kam frikë

Magazina
Nita Latifi tallet me Olta Gixharin: Të erdhi dron, Olta je fituese

Nita Latifi tallet me Olta Gixharin: Të erdhi dron, Olta je fituese

Magazina
Kalo në kategori