LAJMI I FUNDIT:

Cedric Soares në Itali për të mbyllur transferimin: Jam i lumtur, forca Inter!

Cedric Soares në Itali për të mbyllur transferimin: Jam i lumtur, forca Inter!

Mbrojtësi i djathtë i Southamptonit dhe Portugalisë, Cedric Soares ka arritur në Itali për të përfunduar transferimin e tij te Interi.

Reklama

Gjatë fillimit të kësaj jave u përfol për një transferim befasues të mbrojtësit portugez te Interi.

Ndërsa, tani duket se saga e transferimit të tij po shkon drejt fundit dhe lojtari së shpejti do të zyrtarizohet si lojtar i Nerazzurrëve.

Cedric te Interi, të premten mbyllet marrëveshja?
Lexo po ashtu Cedric te Interi, të premten mbyllet marrëveshja?

Cedric është vërejtur duke u kontrolluar në zyrat e Komitetit Olimpik Kombëtar Italian (CONI) në Milano të premten në mëngjes për testet e tij mjekësore.

Cedric Soares (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Testet mjekësore thuhet se kanë kaluar me sukses dhe lojtari mund të prezantohet gjatë ditës.

27-vjeçari do të vendosë lapsin në një marrëveshje huazimi deri në fund të sezonit.

Kjo marrëveshje me Southamptonin përfshin një opsion prej 11 milionë eurosh për të blerë përfundimisht.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu, Forca Inter!”, iu ka thënë Cedric gazetarëve duke qeshur në fund të testeve mjekësore.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Kalo në kategori