Antonio Cassano beson se Marcus Rashford dhe Jadon Sancho janë më të mirë se Rafael Leao, ndërsa kjo gjë nuk e ka shqetësuar yllin e Milanit.

Për më shumë, sulmuesi 23 vjeçar e ka pëlqyer në Twitter komentin e ish-futbollistit italian, i cili gjatë karrierës e ka veshur edhe fanellën e Rossonerëve.

“Ai (Leao) nuk do të ishte startues i rregullt në skuadrat më të mira evropiane. Liverpooli e ka Luis Diazin. Barcelona e ka Ansu Fatin që është vetëm 19 vjeçar. Leao luan në Serie A, jo në një top ligë”.

(Foto: Instagram/iamrafaeleao93)

“Për mua, Sancho dhe Rashford janë më të mirë se Leao, Sancho është fenomenal. Leao është një përzierje e Dembele dhe Martial. Ai nuk vlen 150 milionë euro, nuk i shënon 50 gola në sezon, prandaj nuk e bën dallimin”, ka deklaruar mes tjerash Cassano për Bobo TV.

Reklama
Reklama

Mirëpo, kjo gjë nuk e ka shqetësuar yllin e Milanit, i cili madje e ka pëlqyer artikullin në Twitter që raportonte komentet e ish-sulmuesit të Romës, Realit, Milanit e Interit.

Cassano është i njohur për komentet e tij kundërthënëse dhe së fundmi është tallur në lidhje me komentet e tij për Erling Haaland në fillim të sezonit kur thoshte se ai do të kishte probleme nën Pep Guardiolan.

Përkundrazi, sulmuesi norvegjez është duke shkëlqyer dhe i ka realizuar 17 gola në 11 paraqitje në Ligën Premier deri më tani. /Telegrafi/