Carragher kritikon taktikat “kriminale” të Liverpoolit dhe vendimet “idioteske” ndaj Arsenalit

Jamie Carragher ka kritikuar skuadrën e Jurgen Kloppit, Liverpoolin pas humbjes së tyre 3-2 në fundjavë kundër Arsenalit.

The Reds u kapën nga kundërsulmi i shpejtë i mikpritësve gjatë përballjes me pesë gola me finalistët e sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve që pësuan humbjen e tyre të dytë këtë sezon.

Duke folur në të hënën Night Football, Carragher zbuloi se ishte i tronditur nga taktikat e përdorura nga ish-skuadra e tij në ndërtimin e golit të Bukayo Sakas që rivendosi barazinë midis dy palëve.

Bukayo Saka shënoi në goditjen e pjesës së parë për të rikthyer barazinë kundër Liverpool të dielën.

“Nuk mund ta besoj atë që po shoh këtu. Ata kanë një goditje të lirë në një zonë ku nuk mund të vendosësh një top të madh në kuadrat, mesfushori i Liverpoolit shfrytëzon deri në dy minuta deri në pjesën e parë”, deklaroi ai.

“Për sa i përket menaxhimit të lojës që ishte kriminale, si futbolli për fëmijë. Një ekip në atë pozicion thjesht luan futboll pasi nuk dëshiron ta bësh këtë”.

Liverpool ra në vendin e 10-të në tabelën e Premier League pas humbjes së dytë në sezon

“Por, kjo është arsyeja pse askush nuk luan 4-4-2, skuadrat luajnë kaq shumë sisteme dhe ju merrni lojtarë në pozicione ku ata nuk janë të sigurt se kush duhet të zgjedhë kë”, vazhdoi Carragher.

Rezultati i fundit i Liverpoolit i ka bërë ata të zbresin në vendin e 10-të në tabelën e Ligës Premier, 14 pikë prapa liderit të ligës, Arsenalit, dhe të përballen me një udhëtim te Manchester City i pamposhtur të dielën. /Telegrafi/

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

Xavi tregon klasin e tij kur pyetet për ndeshjen Real Madrid-Man City para El Clasicos të së dielës

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real

Të kritikuar për lojën që bën ndaj Cityt, Ancelotti tregon se çfarë do të bëjnë ndaj Barcelonës

Rregulli i rreptë që duhet të ndjekë Zinedine Zidane nëse bëhet trajner i Bayern Munichut