A po përgatitet Cardi B për një karrierë në politikë?

Reperja 27-vjeçare mori vëmendje me një postim të sajin të publikuar në rrjetin social, Twitter, teksa flet për futjen e saj në politikë.

“Mendoj se dua të bëhem politikane”, ka shkruar ylli i “Bodak Yello”. “Unë me të vërtetë e dua Qeverinë edhe pse nuk jam dakord me Qeverinë”.

Ajo erdhi me një tjetër shkrim, duke shprehur dashurinë e saj për dokumentarët e luftës.

“Si unë isha duke shikuar dokumentarë të luftës. Pa marrë parasysh sa armë ka në një vend ne kemi nevojë për njerëz. Si po përpiqeni të shkoni kundër një vendi dhe ndoshta të filloni një luftë kur këtij vendi i mungon patriotizmi? Unë mezi shoh njerëz që pretendojnë se duhet të jenë amerikanë”, shkroi Cardi B në postimin e saj.

Cardi shprehu interes për t’u rikthyer në shkollë në mënyrë që t’i merrte më seriozisht aspiratat e saj politike.

Cardi B iu del në mbrojtje iranianëve: Ata nuk janë terroristë, Trumpi është Cardi B iu del në mbrojtje iranianëve: Ata nuk janë terroristë, Trumpi është

“Ndihem sikur të kthehem në shkollë dhe të përqendrohem se mund të jem pjesë e Kongresit”, tha ajo. “Kam shumë ide që kanë kuptim. Unë kam nevojë vetëm për disa vjet shkollë dhe unë mund të bëjë gjëra të mira”.

Këto lajme të reperes amerikane vijnë disa ditë pasi Trump akuzoi Iranin për planifikimin e sulmeve ndaj katër ambasadave amerikane, dhe kjo ishte arsyeja pse Shtetet e Bashkuara të Amerikës vranë gjeneralin iranian Qaseem Soleimani. /Telegrafi/

Cardi B (Foto: Rich Fury/Getty Images for Fashion Nova)