Dominic Calvert-Lewin ka thënë se Evertoni dhe ai janë të i privilegjuar që kanë trajner Carlo Ancelottin dhe se klubi po përjeton një kohë e pabesueshme me të në krye.

Ancelotti mori drejtimin e Evertonit pasi ai u largua nga Napoli në mes të dhjetorit dhe ka vazhduar të fitojë dy nga tre ndeshjet e tij të para.

Calvert-Lewin ka përfituar shumë nga emërimi i italianit në krye, duke shënuar tashmë tre gola nën drejtimin e ish-trajnerit të Milanit dhe Real Madridit.

Fjalët e para të Carlo Ancelottit pas zyrtarizimit si trajner i Evertonit Fjalët e para të Carlo Ancelottit pas zyrtarizimit si trajner i Evertonit

“Ai është një nga menaxherët më të mëdhenj në botë dhe si një djalë i ri që rritet, e kam parë atë në TV duke punuar në disa prej klubeve më të mëdha”, ka thënë fillimisht Calvert-Lewin për Match of the Day.

“Ai ka një prani të madhe rreth vetes. Kjo është pikërisht nga njeriu që është dhe ajo që ka bërë në futboll”.

“Të punosh me të çdo ditë është një privilegj”.

Calvert-Lewin dhe Ancleotti

“Të kesh një menaxher që ka bërë atë që ai ka bërë në lojë, nuk mund të jesh asgjë përveçse i emocionuar”.

“Është një kohë e pabesueshme të jesh një tifoz i Evertonit dhe një lojtar i Evertonit. Mezi pres atë që mban e ardhmja”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/