Hip-hop ylli, Buta, së shpejti pritet të publikojë projektin më të ri muzikor.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi të publikuar në Instagram, teksa ka sjellë një insert të shkurtër të këngës së re.

“Buta – 24/7, 1 qershor”, ka shkruar ai i cili njëkohësisht i ka falënderuar edhe bashkëpunëtorët e këtij projekti.

Nga ana tjetër, Buta tash e një kohë ka paralajmëruar bashkëpunimin me Skerdin, por akoma asgjë nuk është lansuar.

Të gjitha lajmet nga Buta Të gjitha lajmet nga Buta

Kujtojmë që në fund të vitit 2018, Buta publikoi albumin e ri “Vjeshtë/Dimër”, ku përfshihen rreth 12 këngë prej të cilave pesë ishin bashkëpunime. Duetet më të suksesshme padyshim se ishin ato me Gjikon dhe Ledri Vulën. /Telegrafi/