LAJMI I FUNDIT:

Britania e Madhe tani regjistron më shumë vdekje shkaku i gripit dhe pneumonisë se sa me COVID-19

Britania e Madhe tani regjistron më shumë vdekje shkaku i gripit dhe pneumonisë se sa me COVID-19

Dita më e keqe në Mbretërinë e Bashkuar sa i përket numrit të vdekjeve shkaku i coronavirusit ishte më 8 prill, kur 1,445 njerëz u raportuan se vdiqën nga Covid-19 në vetëm 24 orë.

Reklama

Gati tre herë më shumë njerëz në Angli dhe Uells po vdesin nga gripi dhe pneumonia në javët e fundit sesa me coronavirus.

Shifrat tregojnë se 917 persona kanë ndërruar jetë nga gripi dhe pneumonia më 10 korrik, shkruan Mirrror.

Gjatë kësaj periudhe, 366 njerëz vdiqën pasi u testuan pozitivisht me Covid-19 dhe përbëjnë 4.2 për qind të të gjitha vdekjeve në Angli dhe Uells.

Studimi tregon se numri i vdekjeve të regjistruara në të njëjtën javë ishin 6.1 për qind (560 vdekje) nën mesataren e pesë viteve, transmeton Telegrafi.

Numri i vdekjeve totale deri më 10 korrik të vitit 2020 ishte 353.407, që është 53.419 më shumë se mesatarja pesëvjeçare.

Numri i vdekjeve shkaku i coronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar është rrit gjatë ditës së sotme me 79 raste, përkatësisht në total janë 45.501 njerëz të vdekur. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Kalo në kategori