Brightoni eliminon Liverpoolin nga FA Cup – sekondat e fundit ishin fatal për The Reds

Brightoni ka kaluar në 1/8 e finales së FA Cup, pasi eliminoi Liverpoolin me rezultat 2-1.

Pas gjysmë ore lojë, The Reds kaluan në epërsi me golin e Harvey Elliott, me një asistim të Mohamed Salah.

Por, vetëm pas nëntë minutash lojë, Pulëbardhat i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Lewis Dunk (39’), ndërsa Tariq Lamptey ishte asistuesi.

Me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë, derisa në të dytën Brightoni shkaktoi befasi.

Edhe pse për shumicën e minutave në 45 minutat e dytë dy skuadrat nuk arritën të krijonin raste serioze për të shënuar, vendasit shkaktuan befasi në sekondat e fundit.

Ishte minuta e 90+2-të e takimit, kur Estupinian asistoi te Kaoru Mitoma, që realizoi për 2-1, për të eliminuar skuadrën e Jurgen Kloppit nga FA Cup./Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Man City në telashe të mëdha – Liga Premier jep paralajmërimin lidhur me shkeljen e 115 rregullave

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi