Këngëtari Pharell Williams ka blerë një rezidencë në Miami, e cila vlen rreth 30 milionë dollarë.

Reklama

Ai është zhvendosur në pronën luksoze të bregdetit gjatë izolimit dhe është më se e mjaftueshme për ta bërë të “lumtur”. Pasuria prej 17.025 katrorësh përmban 3.3 hektarë tokë, nëntë dhoma gjumi, 12 banja dhe 35 metra, shkruan The Sun.

Prona shumëmilionëshe përfshin një bodrum vere që mban deri në 2.000 shishe, një bibliotekë e një bar.

Dhomat e katit të dytë janë të gjitha me ballkone te bollshme që dalin nga pishina në oborrin e shtëpisë dhe të gjitha kanë pamje nga uji. Zona e jashtme është po aq mbresëlënëse me rreshtat e palmave, një pellg koi, shtigjet shkëmbore koralesh.

Reklama

“Ai ka qenë në kërkim për një kohë të gjatë, por  bëri një veprim të shpejtë sepse donte të karantinohej atje”, ka thënë një burim.

Reklama

Bazat janë thjesht mahnitëse me një sasi të madhe pemësh dhe gjelbërimi, së bashku me një zonë shtëpie varkë për të mbajtur dhe anije që ai ka.

Një pallat madhështor për të qenë gjatë mbylljes së pandemisë së coronavirusit, është e qartë për të parë pse ai dëshironte të izolohet në këtë pronë luksoze. /Telegrafi/