LAJMI I FUNDIT:

Brenda kishës greke që për 17 gradë është më e pjerrët, rrëshqitja e dheut bëri që të pësojë “ndryshime kozmetike”

Brenda kishës greke që për 17 gradë është më e pjerrët, rrëshqitja e dheut bëri që të pësojë “ndryshime kozmetike”

Ky është momenti kur një grup i eksploruesve urban vizitojnë një kishë në qytetin grek, e cila është për 17 gradë më e pjerrët.

Banorët e këtij fshati ishin detyruar të ikin, pasi në vitin 2012 pati rrëshqitje të dheut dhe pronat e tyre filluan të shkatërrohen, transmeton Telegrafi.


Pamjet e publikuara më poshtë që janë bërë virale, shfaqin Bob Thissen dhe Frederik Sempels duke vizituar kishën e fshatit që pësoi ndryshime “kozmetike”.

Megjithatë këto rrëshqitje dheu bën që kisha të lëviz për afro 200 metra, duke bërë që edhe të jetë për afro 17 gradë më e pjerrët nga ana e majtë.

Ajo shumicës së vizitorëve ua rikujton Kullën e Pizës në Itali, e se për çfarë bëhet fjalë shikoni videon e publikuar më poshtë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

Azia
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Azia
Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Bosnja
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Botë
Kalo në kategori