Në anën tjetër Dominic Breazeale,  po ashtu duket i gatshëm, pas humbjes që e kishte pësuar nga Anthony Joshua në vitin 2016.  

Më një rekord (20-1, 19 me noukat), ai u shfaq më i lehtësuar përballe Wilder.

Deontay Wilder e Dominic Breazeale . (Photo by Mike Stobe/Getty Images)

“Është koha e luftës, asgjë tjetër nuk duhet të thuhet, është koha për të luftuar”, tha fillimisht Breazeale.

“Më ka motivuar mua. Kam ardhur për luftë, do të veproj si një profesionist dhe do të vendos paraqitjen time profesionale dhe do t’u jap tifozëve atë që ata duan të shohin, që të fitojë me nokaut”.

Përballja mes Deontay Wilder dhe Dominic Breazeale, në Barclays Center në Brooklyn, nga ora tre e mëngjesit. /Telegrafi/