Bradley Cooper thuhet se ka filluar një lidhje të re dashurie me Huma Abedin.

Sipas burimeve të PageSix, ata u prezantuan nga redaktorja e “Vogue”, Anna Wintour, e cila është e afërt me të dy.

“Ana padyshim luajti rol në takimin e tyre, ajo është mikeshë e ngushtë me Bradley dhe e adhuron Human”, tha një burim.

Foto: Getty Images

Një tjetër burim në Hollywood konfirmon se “Bradley është duke u takuar në heshtje me Huma për disa muaj tani, dhe ata e kanë mbajtur romancën vërtet të heshtur.

“Bradley u nda me aktoren Dianna Agron dhe filloi të takohej me Huma”, tha burimi.

Reklama

Ndërsa i njëjti burim shton se Abedin “u ka thënë disa miqve” se ka një “burrë të ri … por ajo nuk tha se kush ishte”.

Reklama

“Ata janë të përsosur për njëri-tjetrin. Ata janë të dy në pushtet dhe politikë dhe çështje njerëzore”, thuhet tutje për çiftin e ri.

Foto: Getty Images

Thuhet se dyshja e profilit të lartë mbërritën së bashku në Met Gala më 2 maj dhe më pas u ndanë për në tapetin e kuq.

Fotot tregojnë Abedin, 46 vjeç, me një fustan të verdhë kanarinë duke pozuar para kamerave, ndërsa Cooper, 47 vjeç, duke mbajtur distancën pas saj.

Reklama

ish-gruaja e politikanit Anthony Weiner, Abedin ka thënë se Wintour, 72 vjeç, ka qenë një nga mikeshat e saj më mbështetës pas skandalit seksual të Weiner.

Ndërsa promovonte kujtimet e saj “Both/And: A Life in Many Worlds” në nëntor, Abedin, një myslimane vëzhguese, i tha The Cut se si e humbi virgjërinë me Weiner kur u martua me të në moshën 32-vjeçare. Ajo tha se dyshja, të cilët kanë 10 Djali Jordan, vjeçari, tashmë janë në “fazat e fundit” të divorcit.

Reklama

Foto: Getty Images

Weiner, ish-kongresmeni demokrat nga New Yorku, u dënua në vitin 2017 me 21 muaj burg për seks me një të mitur. Ai shërbeu rreth 15 muaj në Qendrën Mjekësore Federale në Devens të Mass.

Reklama

“Më kishin thyer zemrën, më kishin tërhequr zvarrë, më kishin shkelur me këmbë, më poshtëruan. Kam jetuar me turp për kaq gjatë”, tha Abedin për The Cut.

Ndryshimi i madh i Bradley Cooper për rolin e dirigjentit Leonard Bernstein Ndryshimi i madh i Bradley Cooper për rolin e dirigjentit Leonard Bernstein

Abedin dhe Weiner, 57 vjeç, tani jetojnë dhe janë bashkëprindër në të njëjtën ndërtesë të Union Square.

Cooper është parë së fundmi duke filmuar “Maestro” – një biografi për dirigjentin Leonard Bernstein në qytetin e Neë Yorkut. Ai ka një vajzë 5-vjeçare, Lea, me ish të fejuarën e tij modele, Irina Shayk, e cila ishte gjithashtu në Met Gala të këtij viti. /Telegrafi/

Reklama