Brad Pitt thuhet se ka filluar një lidhje të re këngëtaren suedeze Lykke Li.

Thashethemet filluan të qarkullojnë të mërkurën se Brad, 58 vjeç, dhe Lykke, 35 vjeçe, kanë qenë duke u ‘takuar fshehurazi’, pavarësisht se dyshja nuk janë fotografuar së bashku.

DailyMail ka kontaktuar përfaqësuesi për media të Brad dhe Lykke për të marrë komente, por ata kanë refuzuar të prononcohen, shkruan DailyMail.

Spekulimet u përforcuan nga faqja e njohur e thashethemeve në Instagram, Deuxmoi, e cila pretendonte se dyshja ishin ‘thjesht miq’.

Megjithatë, një raportim në tabloidin britanik The Sun pretendon se Lykke jeton vetëm tri minuta larg tij, duke e bërë më të lehtë romancën e përfolur për t’u mbajtur sekret.

“Brad dhe Lykke kanë qenë në gjendje ‘të fluturojnë’ nën radar kaq lehtë, sepse ata janë fqinjë”, tha një burim i brendshëm.

“Për Brad-in ka funksionuar në mënyrë perfekte, të ketë dikë që i pëlqen të jetojë kaq afër, në mënyrë që të jetë larg vëmendjes së mediave”, pohoi burimi.

Raportimi gjithashtu pretendonte se artisti i famshëm i Hollywoodit filloi të kalonte kohë me Lykke-n në mesin e vitit 2021.

Jeta private e Brad-it ka tërhequr një stuhi thashethemesh, të cilat në të kaluarën e kanë lidhur me emra të tillë si profesoresha izraelite Neri Oxman dhe modelja gjermane Nicole Poturalski.
Për momentin ai është ende i përfshirë në një betejë kujdestarie me ish-bashkëshorten e tij Angelina Jolie, e cila për herë të parë kërkoi divorcin prej tij në vitin 2016.

Ata ende jetojnë pranë njëri-tjetrit në Los Feliz, ku ai mban një kompleks të madh që e zgjeroi nga një shtëpi që fillimisht e bleu në vitet 1990.

Ndërkohë Angelina jeton në shtëpinë e mëparshme të Cecil B DeMille me fëmijët e saj dhe Brad: Maddox, 20, Pax, 18, Zahara, 17, Shiloh, 16, dhe Knox dhe Vivienne, 13 vjeç.

“Doja që të ishte afër babait të tyre, i cili është vetëm pesë minuta larg”, tha ajo për Revistën British Vogue vitin e kaluar kur shpjegoi pse e bleu shtëpinë.

Lykke thuhet se jeton në një shtëpi aty pranë të blerë në vitin 2018 nën një besim në emrin e ish-it të saj, Jeff Bhasker, sipas The Sun.

Ajo dhe Jeff mirëpritën në jetë djalin e tyre Dion, pesë vjeç, vetëm tre javë para se nëna e Lykke-s të vdiste, një periudhë e trazuar që frymëzoi albumin e saj me titull “So Sad So Sexy”.

Angelina është vetë në mes të një vorbulle thashethemesh për një romancë të mundshme me artistin The Weeknd, i cili nxiti hamendjen me një tekst në albumin e tij të ri me titull “My new girl’s a movie star”.

Tetorin e kaluar, Angelina shënoi një fitore në betejën e kujdestarisë të quajtur nga media si ‘Brangelina’, e cila më parë mendohej se do të mbyllej.

Një gjyqtar privat u skualifikua nga beteja e paraburgimit qershorin e kaluar për ‘dështim për të bërë zbulime të detyrueshme’, për shkak të lidhjeve biznesore që thuhet se kishte me avokatin e Brad.

Vendimi i gjykatës së apelit për skualifikimin e atij gjyqtari në fakt anuloi vendimin e tij të mëparshëm duke i dhënë Brad-it më shumë kohë me pesë fëmijët e tij të mitur.

Brad apeloi skualifikimin, por tetorin e kaluar Gjykata e Lartë e Kalifornisë mohoi një rishikim të vendimit të qershorit.

Një përfaqësues i Brad-it këmbënguli në një deklaratë se vendimi i tetorit “nuk ndryshon sasinë e jashtëzakonshme të provave faktike që e çuan gjyqtarin – dhe shumë ekspertë që dëshmuan – për të arritur në përfundimin e tyre të qartë për atë që është në interesin më të mirë të fëmijëve”.

“Znj. Jolie është e përqendruar te familja e saj dhe e kënaqur që mirëqenia e fëmijëve të saj nuk do të udhëhiqet nga sjellje joetike”, tha një avokat i Angelinës në një e-mail.

Ekipi ligjor i Brad-it ka pretenduar në të kaluarën se Angelina po përpiqej vetëm të skualifikonte gjyqtarin në mënyrë që të anulonte vendimin që ai mori në favor të Brad-it. /Telegrafi/