LAJMI I FUNDIT:

Borrell paraqiti tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, Von Cramon e shton edhe një

Borrell paraqiti tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, Von Cramon e shton edhe një

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka publikuar tri kërkesa për të dalë nga kriza në veri.

Reklama

E krahas këtyre kërkesave, raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon e ka shtuar edhe një.

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'
Lexo po ashtu Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Von Cramon si kërkesë për qetësim të situatës ka thënë se duhet edhe një hetim dhe ndjekje e plotë e autorëve që sulmuan ushtarët e KFOR-it gjatë protestave të së hënës së 29 majit në Zveçan.

“Një kërkesë shtesë, por thelbësore: Hetimi dhe ndjekja e plotë e autorëve të sulmeve kundër ushtarëve të KFOR-it”.

“Ne të gjithë jemi jashtëzakonisht mirënjohës për gjithçka bëjnë trupat tanë dhe u urojmë atyre shërim të shpejt”, ka shkruar ajo në Twitter./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
SHBA i kërkoi Serbisë tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën, Osmani: Të përkushtuar për të punuar ngushtë me SHBA-në dhe NATO-n

SHBA i kërkoi Serbisë tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën, Osmani: Të përkushtuar për të punuar ngushtë me SHBA-në dhe NATO-n

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Britania dërgon trupa shtesë në Kosovë - njofton ministria britanike e Mbrojtjes

Britania dërgon trupa shtesë në Kosovë - njofton ministria britanike e Mbrojtjes

Siguri
Kalo në kategori