Bologna ka befasuar Romën duke e mundur me rezultat 2-0 në Serie A.

Golat për vendasit i shënuan Federico Mattiello (36’) dhe Federico Santander (59’).

Më i miri për vendasit ishte Lukasz Skorupski, i cili me pritet e tij fantastike nuk lejoi që romakët të shënojnë në portën e tij.

Blerim Xhemaili luajti gjatë gjithë takimit dhe bëri një paraqitje solide në mesin e fushës. Për t’u vlerësuar janë edhe mbrojtësit e Bolognas, që në këtë takim ishin në nivel.

Diego Perotti ishte më i miri, por me notë të lartë u vlerësuan edhe mbrojtësit Ivan Marcano dhe Kostas Manolas.

Ndërsa ai që dëshpëroi me paraqitjen e tij është portieri Robin Olsen.

Më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Bologna:

Roma: