LAJMI I FUNDIT:

Bogdani: Hysaj ka bërë një sezon të madh

Bogdani: Hysaj ka bërë një sezon të madh

Ish-sulmuesi Erjon Bogdani, ishte pjesëmarrës në Premio Maestrelli dhe për TMW Radio ka folur për Igli Taren dhe futbollin shqiptar.

Shqiptari ka vlerësuar lartë paraqitjet e Elseid Hysaj te Napoli, por edhe të Ledian Memushajt te Pescara.


“Kam raporte shumë të mira me Taren, kemi luajtur bashkë në Kombëtare dhe jemi miq”.

“Cili nga lojtarët shqiptar të ka befasuar më shumë?’ Futbolli shqiptar po rritet dhe ka shumë djem që kanë bërë famë teksa luajnë. Unë mendoj se Hysaj ka bërë mirë në kampionat, por edhe në Kombëtaren e Shqipërisë. Por, edhe Memushaj, është lojtar i madh”, ka thënë Bogdani.

40-vjeçari në të kaluarën në Itali ka luajtur për Regginan, Verononm, Sienan, Chievo, Livoron dhe Cesenan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori