LAJMI I FUNDIT:

Blake Shelton dhe Gwen Stefani janë martuar në një ceremoni private

Blake Shelton dhe Gwen Stefani janë martuar në një ceremoni private
Pamje nga martesa e Blake dhe Gwen (Foto: Backgrid)

Nuk ka dyshim kësaj radhe se Gwen Stefani dhe Blake Shelton janë martuar.

Çifti u martuan zyrtarisht të shtunën, më pak se një muaj pasi këngëtarja e “No Doubt” ndezi thashethemet për një martesë duke qenë se u fotografua me një diamant në dorën e saj të majtë.

Ceremonia u zhvillua në fermën e Shelton në Oklahoma, ku burimet thanë më parë se ai ndërtoi një kishëz me qëllim që të martohej me Stefanin atje.

Pamje nga martesa e Blake dhe Gwen (Foto: Backgrid)

Stefani, 51 vjeçe dhe Shelton, 45 vjeç, filluan lidhjen në 2015 pasi u takuan si trajnerë në “The Voice” të NBC.

Në atë kohë, rokeri dhe super ylli i ‘country’ ishin të dy të divorcuar.

Të gjitha lajmet nga Blake Shelton
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Blake Shelton

Në korrik 2015, Shelton bëri kërkesë për divorc nga Miranda Lambert, gruaja e tij e dytë, pas katër vitesh martesë.

Pamje nga martesa e Blake dhe Gwen (Foto: Backgrid)

Pastaj, vetëm disa javë më vonë, Stefani dhe Gavin Rossdale tronditën fansat duke u ndarë pas 13 vitesh martesë dhe tre fëmijëve.

Që kur u bënë bashkë, muzikantët kanë realizuar disa bashkëpunime si: “Nobody But You”, “Happy Anyëhere” dhe “You Make It Feel Like Christmas”.

Dyshja u fejuan në tetor të vitit që lamë pas. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Ish-gruaja e Dani Alves poston një selfie pak pasi ish-ylli i Barcelonës u shpall fajtor për përdhunim

Ish-gruaja e Dani Alves poston një selfie pak pasi ish-ylli i Barcelonës u shpall fajtor për përdhunim

Magazina
Kiara Tito heq nga Instagrami Luiz Ejllin?

Kiara Tito heq nga Instagrami Luiz Ejllin?

Magazina
Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Magazina
Rita Ora flet në emisionin e famshëm amerikan

Rita Ora flet në emisionin e famshëm amerikan "The View" për Kosovën: Po të mos emigronim, me gjasë nuk do të isha këtu ku jam sot

Magazina
Adelina Ismaili me një tjetër postim i dërgon mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Këtu jemi Gjergj Kastrioti, feja jonë është Shqiptaria

Adelina Ismaili me një tjetër postim i dërgon mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Këtu jemi Gjergj Kastrioti, feja jonë është Shqiptaria

Magazina
Fillimisht shkëmbejnë unazat dhe më pas puthen në buzë - Bardhi dhe Sara pajtohen pas ndarjes në Big Brother VIP Albania

Fillimisht shkëmbejnë unazat dhe më pas puthen në buzë - Bardhi dhe Sara pajtohen pas ndarjes në Big Brother VIP Albania

Magazina
Kalo në kategori