Grupi “The Black Eyed Peas” e ka publikuar videoklipin e katërt me radhë të këtij viti.

Kënga me titull “Constant Part 1 & 2” vjen si realizim i anëtarëve Taboo, Will.i.am e Apl.de.ap.

Black Eyed Peas (Foto: Getty Images)

Regjinë e videos muzikore e kanë bërë Will.i.am dhe Ernst Weber.

Pjesë e klipit është edhe Slick Rick, i cili në nëntor të këtij viti do ta festojë 30 vjetorin e albumit të tij, “The Great Adventures of Slick Rick”.

Lajmet për Black Eyed Peas Lajmet për Black Eyed Peas

“Constant 1 & 2” si videoklipi i katërt i këtij viti, pas “Get It”, “Ring The Alarm pt. 1, pt. 2, pt. 3” dhe “Street Livin”.

Për vokalin femëror në këtë këngë është kujdesur këngëtarja Jessica Reynoso, e cila e ka zëvendësuar Fergien.

Kujtojmë që kantautorja amerikane (emri i vërtetë i të cilës është Stacy Ann Ferguson) u largua nga “The Black Eyed Peas” pas shumë sukseseve, për të ndjekur karrierën solo. /Telegrafi/