Betim Fazliji shpëton St. Gallenin nga humbja

Betim Fazliji e ka shpëtuar nga Humbja St. Gallenin në përballjen me Grasshoppers në kuadër të javës së shtatë në Superligën e Zvicrës.

Pas 25 minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e Tsiy William Ndenge, që ishte edhe i vetmi në pjesën e parë.

Pjesa e dytë nisi me një iniciative më të madhe nga mysafirët, që kërkuan golin e barazimit.

Atë e arritën në minutën e 72-të, kur Fazliji u asistua prej Von Moos për rezultatin 1-1.

Ky gol i mesfushorit të Kosovës doli të jetë vendimtar për St. Gallen që të fitojë një pikë në fund.

Ky ishte goli i parë për Fazlijin në këtë fillim sezon, ndërsa St. Gallen ka 21 pikë, një më pak se lideri Zurichu. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përleshja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Salah pyetet për përleshjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Jurgen Klopp thyen heshtjen me një përgjigje të qartë lidhur me debatin e ashpër me Salahun