LAJMI I FUNDIT:

Besfort Kasumi dhe tre gjyqtarë tjerë nga Kosova do ndajnë drejtësinë në ndeshjen Greqi – Lituani

Besfort Kasumi dhe tre gjyqtarë tjerë nga Kosova do ndajnë drejtësinë në ndeshjen Greqi – Lituani

Katërshja e gjyqtarëve nga Kosova në përbërje Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa dhe Erdall Zasella janë deleguar nga UEFA.

Reklama

Kjo katërshe do të gjykojnë ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropian 2021, Greqi U21 – Lituani U21, që zhvillohet të martën në Kalithea në orën 16:30.

Kjo do të jetë ndeshja e tretë që Besfort Kasumit dhe kolegëve të tij iu ka besuar ndarja e drejtësisë në ndeshje ndërkombëtare në dy muajt e fundit.

Ky besim i UEFA-së dëshmon se gjyqtarët nga Kosova tashmë kanë ngritur nivelin e tyre.

Gjatë korrikut, Besfort Kasumi ka gjykuar në ndeshjet kualifikuese për Ligën e Evropës.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori