“Kujt i thua xhan” dhe “Akoma të dua”, janë vetëm dy nga hitet e këngëtarit Bertan Asllani të cilat do mbahen mend gjatë tek publiku.

Artisti, i cili prej vitesh jeton dhe vepron në Turqi, ka paralajmëruar rikthimin në muzikë pas një kohe të gjatë.

Lajmin e bëri të ditur përmes një postimi të publikuar në llogarinë e tij personale, Instagram.

View this post on Instagram

Cooking 👽

A post shared by @ bertanasllani on May 19, 2020 at 6:59am PDT

“Duke e gatuar”, ka shkruar në njërin prej imazheve ndërsa në tjetrin thotë se ‘është në përgatitje e sipër’, referuar këngës së re.

Të gjitha lajmet nga Bertan Asllani Të gjitha lajmet nga Bertan Asllani

Ndonëse nuk ka zbuluar më shumë detaje për projektin, fansat mezi po presin për rikthimin e tij në muzikë në bazë të reagimeve që ka marrë pranë postimit.

View this post on Instagram

Loading… 👽

A post shared by @ bertanasllani on May 20, 2020 at 4:09am PDT

Krahas muzikës, 29-vjeçari është pjesëmarrës në filma e seriale të ndryshme turke përfshirë “Pis Yedili”.

Ndërkaq, kënga e fundit e Bertanit e lansuar në gjuhën turke mbetet “Ben Lazem”. /Telegrafi/