0Shares

Federico Bernardeschi ka thënë se Juventusi e ka merituar fitoren në përballjen me Tottenhamin ku rezultati përfundimtar doli të jetë 2-2.

Bianconerët ishin në avantazh 2-0 në 10 minutat e parë të ndeshjes, por Harry Kane dhe Christian Eriksen, barazuar me golat e tyre.

“Të luash nën presion është normale në këtë nivel, ishim përballë një kundërshtari të fortë, por luajtëm me karakter dhe vendosmëri”.

“Pas u bë 2-0, nuk mundëm ta menaxhonim tempin e lojës”.

Federico Bernardeschi i Juventusit. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Italiani që e fitoi penalltinë e parë, beson që mund të fitojnë në ndeshjen kthyese.

“Është për të ardhur keq që u mbyll 2-2, pasi ne merituam të fitonim, por është edhe një ndeshje e dytë. Ne do të shkojmë atje me vendosmëri që mund të fitojmë”.

Bernardeschi. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Ndeshja kthyese mes Tottenhamit dhe Juventusit zhvillohet në Wembley me 7 mars.

Anglezët kanë marr një rezultat të rëndësishëm për ndeshjen kthyese. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)