LAJMI I FUNDIT:

Benzema tundohet nga oferta që ka pranuar prej Arabisë Saudite

Benzema tundohet nga oferta që ka pranuar prej Arabisë Saudite

Karim Benzema ka pasur një sezon të vështirë, me kapitenin e Real Madridit që i është dashur të përballet me lëndime të shumta dhe çështje fizike gjatë kësaj sezone. Pavarësisht kësaj, ai ka qenë ende në formë të mirë.

Reklama

Francezi është lojtari më jetëgjatë i Los Blancos, pasi u bashkua nga Lyon në vitin 2009. Tani në moshën 35-vjeçare, ai është drejt fundit të karrierës së tij, edhe pse ai është pritur të qëndrojë në Bernabeu për të paktën një vit, pasi ka rënë dakord për një vazhdim të kontratës për një vit.

Pavarësisht kësaj, Benzema ka qenë i lidhur me një lëvizje në Arabinë Saudite kohët e fundit, dhe sipas Relevo, ai po mendon për një ofertë kontrate prej 200 milionë eurosh nga një klub i paidentifikuar në Ligën Saudite Pro.

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese
Lexo po ashtu Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Benzema ishte angazhuar për të qëndruar në Real Madrid, por kjo ofertë ka vënë në dyshim nëse ai do të qëndrojë në klub për sezonin e ardhshëm.

Real Madridi po llogarit në qëndrimin e tij, pasi ata kërkojnë të nënshkruajnë një opsion rezervë për sezonin e ardhshëm.

Nëse francezi largohet, ata mund të detyrohen të ndjekin një nënshkrim me para të mëdha këtë verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori