Karim Benzema ka vendosur sonte një rekord të ri në Ligën e Kampionëve në përballjen ndaj Paris Sain-Germianit.

Lojtari 31-vjeçar po e mban shiritin e kapitenit në përballjen ndaj skuadrës franceze, e që kjo do t’i jap edhe një motiv shtesë.

Por, rekordi që është vendosur sonte nga Benzema, ndoshta mund të mos e kënaq Zinedine Zidanen, pasi është bërë francezi me më së shumti paraqitje në garën më të madhe për klube në Evropë.

Për sulmuesin francez kjo paraqitje është shënuar si 113-ta në karrierën e tij, duke e lënë mbrapa Thierry Henryn që kishte bërë 112 sosh.

PSG dhe Real Madridi me shumë mungesa në formacionet zyrtare PSG dhe Real Madridi me shumë mungesa në formacionet zyrtare

Në anën tjetër, Iker Casillas është lojtari me më së shumti paraqitje në Ligën e Kampionëve me 177, derisa Cristiano Ronaldo po e ndjek nga pas me 162.

Rekordi i Benzemas është edhe më impresionuese, pasi ka shënuar 60 gola në 112 paraqitje. /Telegrafi/