Karim Benzema dhe Victor Osimhen janë dy sulmuesit më efektiv në Evropë për muajin shtator, me nga gjashtë gola secili.

Reklama

Sulmuesi i Real Madridit e ka gjetur rrjetën plot gjashtë herë në pesë ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat gjatë këtij muaji.

Napoli e ka nisur për mrekulli sezonin 2021/2022 me gjashtë fitore nga po aq ndeshje të zhvilluara, ndërsa nigeriani ka luajtur rol vendimtar në fitoret e skuadrës së Luciano Spallettit.

(Foto: Instagram/victorosimhen9)

Vetëm në muajin shtator, Osimhen ka shënuar gjashtë gola në pesë ndeshje të zhvilluara me Partenopei në të gjitha garat.

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, ka realizuar pesë gola në vetëm tri takime, ashtu që ka përqindje më të mirë golashënuese në raport me minutazhin e lojës.

Reklama
Numrat e kthejnë Karim Benzeman si njërin nga kandidatët kryesor për “Topin e Artë” Numrat e kthejnë Karim Benzeman si njërin nga kandidatët kryesor për “Topin e Artë”

Sulmuesit më efektivë në Evropë gjatë muajit shtator:

Karim Benzema dhe Victor Osimhen (6 gola në 5 ndeshje)

Erling Haaland (5 gola në 3 ndeshje)

Christopher Nkunku (5 gola në 4 ndeshje)

Marcus Forss (4 gola në 1 game)

Jay Rodriguez (4 gola në 3 ndeshje)

Cristiano Ronaldo, Mattia Destro, Florian Wrtz, Mohamed Salah, Robert Leëwandowski (4 gola në 4 ndeshje)

Edin Dzeko dhe Wissam Ben Yedder (4 gola në 5 ndeshje)


Reklama

/Telegrafi/