0Shares

Në Itali ajo njihet me mbiemrin e të ëmës Jakiç, por në fakt mbiemri i saj është Nishani dhe është mbesa e ish presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani.

E lindur në Durrës në vitin 1991, Beniada Jakiç është një nga shqiptaret më të njohura përtej Adriatikut.

Modelja dhe aktoria shqiptare e cila ka marrë pjesë edhe në disa emisione televizive në Itali si “Le Iene” etj, po spikat me bukurinë dhe format e saj superseksi.

Së fundmi Beniada ka pozuar me fanellën e Juventusit që është edhe skuadra e saj e zemrës.

Fotot janë realizuar për kalendarin hot të revistës GQ me Beniadën që falë orgjinalitetit dhe fytyrës së saj ëngjëllore ka bërë xhiron e mediave rozë në Apenine.

Ajo u bë e njohur së fundmi me imazhet e saj super joshëse të publikuar në rrjetet sociale dhe mediat e ndryshme.

Beniada besohet se është pa të dashur aktualisht. /Supersport/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)