Skuadra italiane Torino është vërshuar nga ofertat për lojtarin e saj kryesor, Anrea Belottin.

23-vjeçari ka shkëlqyer me fanellën e Torinos këtë edicion duke shënuar 22 gola në Serie A.

Kjo ka bërë që pas sulmuesit të vihen shumë skuadra të mëdha, ndër to edhe Barcelona, Chelsea, Milan, Manchester City e Arsenal.

Por duket se Torino do ta shesë në fund të këtij edicioni sulmuesin e saj dhe pritet ta zëvendësoj me sulmuesin shqiptar, Shani Tarashaj.

Tarashaj që aktualisht është i huazuar tek Eintracht Frankfurt nga Evertoni kërkon një aventurë të re.

Mediat italiane kanë raportuar se Torino kërkon Tarashajn huazim me të drejtë blerje.

22-vjeçari nga Prizreni ka shënuar një gol në Bundesliga me fanellën e Frankfurtit, ndërsa është lavdëruar shpesh herë nga trajneri Kovac.

Mbetet të shihet gjatë verës nëse Torino do të arrijë ta bind Evertonin për kalimin e Tarashajt në Serie A. /Telegrafi/