LAJMI I FUNDIT:

Belgjika me pikë maksimale, triumfon ndaj Finlandës

Belgjika me pikë maksimale, triumfon ndaj Finlandës
(Foto: Twitter/Screenshot/Statman Dave)

Belgjika e ka regjistruar edhe fitoren e tretë në fazën grupore të ‘Euro 2020’ duke e mposhtur skuadrën e Finlandës.

Asgjë nuk ishte e vendosur në Grupin B deri në xhiron e fundit, meqenëse gjithçka ishte e hapur.


Gjysma e parë e zhvilluar në Saint Petersburg Stadium nuk prodhoi gola, megjithëse rastet nuk munguan për belgët.

Në minutën e 65-të, Romelu Lukaku  e futi topin në rrjetë pas një asistimi të shkëlqyer nga Kevin De Bruyne, mirëpo pas konsultimit të VAR-it, goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Pas një harkimi nga këndi, portieri finlandez, Lukas Hradecky, në përpjekje që ta largonte topin e futi në portë (74’).

Nuk mund të mungonte goli i Romelu Lukakut (81’), i cili u asistua nga Kevin De Bruyne për ta realizuar golin e sigurisë.

(Foto: Twitter/Belgian Red Devils)

Tri ndeshje, tri fitore dhe nëntë pikë të arkëtuara – Belgjika vazhdon në 1/8 e finales si liderë e Grupit B. Finlanda mbetet e treta në renditje me tri pikë. /Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori