Bëhet viral momenti kur Granit Xhaka refuzoi të merrte shiritin e kapitenit pas zëvendësimit të Lacazettes

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka refuzoi të merrte shiritin e kapitenit pas zëvendësimit të Alexandre Lacazette në ndeshjen ndaj Brentfordit.

Arsenali ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 në shtëpi ndaj Brentfordit në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Emil Smith Roëe (46’) dhe Bukayo Saka (79’) për vendasit, ndërsa Christian Norgaard (90+) për mysafirët.

Arsenal 2-1 Brentford, nota e Xhakës dhe të tjerëve
Lexo po ashtu Arsenal 2-1 Brentford, nota e Xhakës dhe të tjerëve

Megjithatë, vëmendjen në këtë ndeshje e ka ‘vjedhur’ edhe mesfushori shqiptar, Xhaka, por jo me ndonjë gol, asistim apo kartonë.

Xhaka befasoi të gjithë pasi refuzoi të merrte shiritin e kapitenit gjatë fitores së kundër Brentfordit.

Mesfushorit shqiptar iu ofrua shiriti i kapitenit pasi kapiteni aktual i klubit Lacazette u zëvendësua në minutën e 84-të nga Eddie Nketiah.

Lacazette i kishte dhënë shiritin në krah zëvendësuesit të tij, Nketiah, i cili përfundimisht ia kaloi atë Kieran Tierney pasi Xhaka e refuzoi atë.

Momenti i refuzimit të shiritit të kapitenit nga Xhaka është bërë viral tashmë në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Dortmundi

Dortmundi "zbrazë" konton e Real Madridit - skuadra gjermane fiton një tjetër pjesë të shumë nga shitja e Bellingham

"Shpresoj të turpërohen në finale", Sneijder i uron më të keqen Man Unitedit shkaku i veprimeve të një lojtarit

Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit - shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal