LAJMI I FUNDIT:

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision
Reklama

Ditë më parë, aktori i humorit Albano Bogdo bëri bujë në media me një deklaratë të tij në “Albano Show”.

Teksa fliste me ironi për largimin nga muzika të këngëtarit Alban Ramosaj, ai përdori gjuhë fyese ndaj motrës së tij, këngëtares Beatrix Ramosaj.


Ai e etiketoi Beatrixin si një vajzë e cila ka pasur marrëdhënie seksuale me Donald Veshajn në Big Brother VIP Albania, duke bërë që i gjithë konteksti të duket sa më ofendues.

@zonevip.al #albanramosaj #beatrixramosaj #albanobogdo #moment #viral #fyp #fy #zonevip ♬ original sound – ZoneVip.al

E teksa mbi çështjen në fjalë ka pasur reagime nga tezja e tyre, këngëtarja Albërije Hadërgjonaj, një reagim publik e ka bërë së fundmi edhe vet e përfolura e çështjes, Beatrix Ramosaj.

Fyerjet e rënda ndaj Alban dhe Beatrix Ramosajt në emision, Albëria paralajmëron se do të ndiqet rruga ligjore kundër Albano Bogdos
Lexo po ashtu Fyerjet e rënda ndaj Alban dhe Beatrix Ramosajt në emision, Albëria paralajmëron se do të ndiqet rruga ligjore kundër Albano Bogdos

Ajo në një shkrim të gjatë të publikuar në InstaStory, ka treguar se ajo dhe familja e saj janë prekur shumë nga deklarata e tij, gjersa kanë ndërmarrë rrugën ligjore ndaj Albanos.

Ky është shkrimi i saj i plotë (pa ndërhyrje):

“Ofendimet, cenimi i dinjitetit dhe moralit, e mbi te gjitha shpifjet nuk jane vese te cilat me karakterizojne. Por ndryshe nga une, zoteria Albano Bogdo i zoteroka keto vese dhe i shfaq ato gjithe krenari duke i fshehur nen petkun e “komedise satirike”. Por une doja ti thoja qe me ato fjale denigruese dhe te paverteta nuk me ka lenduar mua, as vellain e as familjen time nese ky ka gene gellimi tij, sepse kemi vite e vite qe jetojne realitetin e hidhur te showbizit shqipetar e tashme jemi imun ndaj tj. Me kete qendrim ti ke lenduar vajzat e grate shqiptare ge kerkojne inspirim e shprese ne Shqiperi! Ti me kete ge ben e mbyt ate dhe tregove dhe njehere injorancen e mashkullit shqiptar ge do te ngrej veten duke ulur femren! Sa per kontributin tone ne muzike, zoterise ne fjale do t’i duhet te kthehet shume prapa ne kohe nese vertet do te analizoj nga fillimi se cfare arti i kemi dhene une dhe vellai im, Albani, muzikes shgipetare. Ndersa per te tjerat, masa ligjore po merren. PS. E vleresoj mbeshtetjen ¢ jashtezakonshme ge me keni dhene mua dhe famijes time keto dite. Ju falenderoj te gjitheve”, ka shkruar Beatrix Ramosaj në InstaStory. /Telegrafi/

Foto: Beatrix Ramosaj/InstaStory

Në trend Magazina

Më shumë
Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Magazina
Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Magazina
Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Magazina
Kalo në kategori