Bayerni triumfon ndaj Monchengladbach, fitore vetëm për statistika

Bayern Munich ka fituar lehtësisht ndaj Borussia Monchengladbach me rezultat 5-1, edhe pse në mungesë të lojtarëve kryesore.

Kjo ishte vetëm një fitore për statistika pasi titulli nga skuadra bavareze tashmë është siguruar.

Goli i parë në takim, i vetmi për mysafirët u shënua nga Josip Drmic në minutën e nëntë.

Sandro Wanger me dy gola të shpejtë kaloi Bayernin në epërsi (37′, 41′) dhe me rezultat 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Në vazhdim shënuan edhe Thiago Alcantara (51′), David Alaba (67′) dhe Robert Lewandowski (82′).

Pas kësaj fitore Bayerni ka 75 pikë, kurse Monchengladbach në vendin e tetë me 40 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së drejtuar nga Jupp Heynckes është ndaj Hannoverit, kurse Gladbach kundër Wolfsburg. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos