LAJMI I FUNDIT:

Bayerni kërkon të rikthehet te fitorja në Bundesliga ndaj Stuttgartit, formacionet zyrtare

Bayerni kërkon të rikthehet te fitorja në Bundesliga ndaj Stuttgartit, formacionet zyrtare

Bayern Munich nuk di për humbje këtë edicion në Bundesliga në pesë xhirot e para.

Reklama

Në kuadër të xhiros së gjashtë, bavarezët në Allianz Arena presin Stuttgartin dhe kërkojnë tri pikët.

Kampioni në fuqi vije në këtë takim pas dy barazimeve radhazi dhe kërkon medoemos fitoren për të mbetur në pjesën e epërme të tabelës.

Në anën tjetër edhe Stuttgart vije në këtë sfidë pas dy barazimeve radhazi dhe synojnë të shkaktojnë befasi në Munich.

Formacion zyrtare:

Bayern Munich: Neuer,Mazraoui, De Ligt, Upamecano, Davies, Goretzka, Kimmich, Muller, Gnabry, Musiala, Tel.

Stuttgart: Muller, Anton, Endo, Mavropanos, Ahamada, Sosa, Ito, Karazor, Silas, Tomas, Guirassy.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori