Bayern Munich merr fitoren e parë pas rikthimit të Bundesligës nga coronavirusi, duke mposhtur Union Berlinin

Bayern Munich e ka marrë fitoren e parë pas rikthimin nga coronavirusi, duke mposhtur Union Berlinin 2-0 në kuadër të javës së 26-të në Bundesliga.

Pas 19 minutash lojë, Bavrezët arritën të kalonin në epërsi me golin e shënuar nga Thomas Muller, mirëpo atë e anuloi VAR-i shkaku i pozitës jashtë loje.

Por, Bayerni fitoi një penallti në minutën e 40-të, të cilën në gol e konvertoi Robert Lewandowski, duke shkuar kështu në pushim e pjesës së parë me epërsi.

Edhe 45 minutëshi i dytë ishte i dominuar nga kampioni në fuqi i Bundesligës, që krijoji disa raste për të thelluar epërsinë e tyre, mirëpo nuk u treguan të saktë.

Dhjetë minuta ma përfunduar koha e rregullt, Benjamin Pavard (80′) e dyfishoi rezultatin me një asistim te Joshua Kimmich.

Me këtë fitore, Bayerni ka përforcuar pozitën e parë me 58 pikë, katër më shumë se vendi i dytë Borussia Dortmundi, ndërsa në javën e 27-të do të takohen me Eintracht Frankfurtin. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Një rast identik si ai i Yamal ka ndodhur edhe në Ligën Premier – por a u pranua goli?

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit