Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Eintracht Frankfurt me rezultat 5-0 në kuadër të javës së pestë në Bundesligë.

Skuadra e Hansi Flick po vazhdon me fitore në Bundeligë duke vazhduar të ngjitet në renditje.

Bavarezët kaluanë në epërsi që në minutën e 10-të me Roberto Lewandowskin.

Polaku shënoi dhe në minutën e 26-të për 2-0, rezultat që mbylli pjesën e parë.

Me të filluar pjesa e dytë Leea kompletoi het-trikun, duke e vendosur rezultatin për 3-0.

Leroy Sane shënoi golin e katërt të ndeshjes, ndërsa i riu 17 vjeçar, Jamal Musiala shënoi për 5-0.

Bayern Munich aktualisht mban vendin e dytë me 12 pikë. /Telegrafi/