LAJMI I FUNDIT:

Batatina pas humbjes nga Drenica: Fokusi është në Kupën e Kosovës, por na duhet edhe një pikë nga kampionati

Batatina pas humbjes nga Drenica: Fokusi është në Kupën e Kosovës, por na duhet edhe një pikë nga kampionati
(Foto: Facebook/K.F.Llapi)

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, sot në ndeshje ndaj Drenicës u ka dhënë hapësirë disa lojtarëve të rinj dhe ai thotë se janë paraqitur mirë, edhe pse pësuan humbje.

Batatina ka shtuar se fokusi do të jetë në ndeshjen e ardhshme dhe në finalen e Kupës së Kosovës.

“Tërë javën kemi punuar që t’u japim hapësirë këtyre djemve dhe të marrim një pikë për të siguruar Evropën. Kam rrezikuar duke ua dhënë rastin, pasi na duhet një pikë”.

“Nga një gabim, nga një ndërprerje, erdhi goli. Por ky është futbolli. Do të bëjmë maksimumin në ndeshjen ndaj Gjilanit. Do të mundohemi të arkëtojmë pikët e plota”.

“Për ne e rëndësishme është Kupa e Kosovës, finalja e madhe. Jemi munduar t’u japim hapësirë djemve. Performuan mirë, ndonëse nuk fituam. Djemtë e kanë bërë maksimumin. Tani mendojmë për ndeshjen e ardhshme”, ka thënë Batatina./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League
Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Superliga
E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

La Liga
Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Ndërkombëtare
Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

La Liga
Kalo në kategori